Impact Day 2022 – parim üritus, et koguda inspiratsiooni ja kontakte projekti jaoks

MTÜ Rabarada vabatahtlik Kadi osales Tallinnas peetud suurejoonelisel jätkusuutliku ettevõtluse päeval Impact Day 2022.

Sel sügisel toimus Tallinnas Põhjala tehases midagi täiesti teistsugust, seda nii ettevõtlus- kui kogukondlikus maailmas – toimus positiivset mõju loovate ettevõtjate ja kogukonna eestvedajate ühisüritus Impact Day. Ettevõtmist ilmestas ideede, inimeste ja lähenemiste mitmekesisus.
Tore oli tõdeda, et ürituse märksõnad olid siiski loodushoid ja jätkusuutlikkus. Enam ei räägita, et ettevõtluse peamine eesmärk on kasum. Kasumi teenimine on suur lisaväärtus, peamine on oma tegevusega mitte teha liiga keskkonnale ja inimkonnale, kuna inimesed on looduse osa. Seda sõnumit soovitakse edasi anda ka kõikidele tulevastele ükssarvikutele, kes alles koolipingis suurest globaalsest haardest unistavad.

Ürituse eesmärk oli eemalduda kriisidest ning näha lahendusi ja lootuskiiri tulevikuks. Esinejaid oli palju, kõik kolm ühiskonna sektorit said sõna – alates suurinvestoritest ja lõpetades ministeeriumide esindajate kui kogukonna eestvedajatega. Kohale olid oodatud aga absoluutselt kõik, kes paremast ja jätkusuutlikumast maailmast hoolivad, et ammutada inspiratsiooni nendelt, kes töötavad igapäevaselt kirega, et siin maailmas positiivset mõju luua.

Üritusel osales ettevõtjaid, investoreid, õpilasfirmade esindajaid, erinevate arenguprogrammide korraldajaid ja mittetulundusühingute eestvedajaid. Ettevõtjad said jagada oma kogemusi ja tegevusi ning luua uusi kontakte. Samas sai kõige pikema paneeliaja hoopis MTÜ Vaikuseminutid esindaja Nelli Jung, kes tõdes: „Esindasin Vaikuseminutite programmi paneelis, mis oli muide festivali pikim – vaimne tervis on oluline!“ Ja Malle Rajangu tegi Vaikuseminutite meelerahupause kõikidel lavadel terve päeva jooksul. Need olid ülivajalikud seal paljude-paljude võimaluste ja mõtete keskel, kus umbes 1500 inimesest tekkis ka arvestatav mürafoon. Riskiinvestor Ivar Siimar aga soovis anda noortele edasi järgmise sõnumi: „Ära õpi korraga palju, õpi ära üks asi, aga õpi seda hästi. Noortel on mulje, et startup on vaid raha teenimine. See mõttemuster on vale. /…/ Ka investorid on nõus finantstulemustes oma nõudmistes järele andma, kui on näha, et ühiskondlik mõju on arvestatav ja seda positiivset mõju on võimalik mõõta.“

Positiivset mõju keskonnale lõi juurde ka see, et näiteks sai Impact Day’l juua võtta ainult oma topsiga ning toidualal kasutati „Ringkarbi“ teenust. Samuti soovitati kohale sõita ühistranspordiga. Ürituse pilet võimaldas kõigil osalejail sõita terve päeva jooksul Tallinna ühistranspordiga tasuta.

Tutvu kindlasti Impact Day 2022 esinejatega.

Ja vaata üritust täismahus SIIN.

Impact Day 2023 eelisjärjekorras pileti saad osta ja lugeda selle kohta SIIN.

FOTOD: Impact Day koduleht, fotograaf: Silver Gutmann

07Oct2022-104200_IMG_0275_photoSilverGutmann 07Oct2022-112228_IMG_0440_photoSilverGutmann 07Oct2022-122238_IMG_0825_photoSilverGutmann